Testowy artykuł

W październiku tego roku Microsoft otworzył pierwsze Microsoft Technology Center (MTC) w Europie Centralnej. MTC otwiera przed polskimi przedsiębiorcami nowe możliwości, ponieważ od teraz mogą skorzystać z doświadczenia światowej klasy ekspertów i dzięki ich wiedzy budować innowacyjne rozwiązania biznesowe.

Oprócz usług doradczych, MTC oferuje przedsiębiorcom także Aleję Innowacji – w niej znajdują się stanowiska firm, które według Microsoftu są kluczowe dla rozwoju różnych branż. FarmCloud zostało zaproszone jako innowator w branży rolniczej, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

FarmCloud to rozwiązanie Industry 4.0, które umożliwia lepszą współpracę pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi w produkcji rolno-spożywczej. Gospodarstwa rolne, dzięki systemowi Agridata, mogą optymalizować proces produkcji i szybko otrzymywać wyniki zamówionych usług zewnętrznych. Dostawcy zewnętrzni oraz kontrahenci mogą uzyskiwać dostęp do potrzebnych informacji o gospodarstwie rolnym i w ten sposób sprawnie dostarczać usługi bądź przeprowadzać kontrolę jakości. Cała komunikacja odbywa się dzięki FarmCloud, przez co tworzymy cyfrowy ekosystem, który usprawnia cały proces produkcji rolno-spożywczej na miarę Rolnictwa 5.0.

FarmCloud obsługuje także inteligentne urządzenia IoT, jak stacja meteo MetPRO firmy Digital Crops, które korzystając ze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego odpowiednio wcześnie ostrzegają przed zbliżającym się pogorszeniem warunków (ulewy, susze, rozwój szkodników i chorób). Nastawiamy się także na integracje z innymi systemami cyfrowymi dla branży rolno-spożywczej, aby wspomóc jej rozwój.

Aby dostarczać rozwiązanie na światowym poziomie, polegamy też na wsparciu naszych partnerów strategicznych, takich jak Microsoft, czy Polska Federacja Ziemniaka.

Na otwarciu MTC mieliśmy okazję spotkać Ministra Cyfryzacji oraz dyrektora GovTech Polska. Rolnictwo 5.0 zbliża się do Polski dużymi krokami, dlatego zachęcamy firmy i instytucje do kontaktu z nami w celu nawiązania współpracy lub przetestowania obecnych rozwiązań.